Podpora PanelNETů a JinychNETů

Autor: Monty (mailto:monty@khnet.info), Téma: Informace
Vydáno dne 15. 01. 2006 (48890 přečtení)
Rada KHnet.info schválila podporu malých panelákových, domácích a různých menších sítí.
upraveno: 13.1.2006

KHnet.info podporuje malé i větší sítě v K.H. a okolí

 

Tento článek je přibližně od roku 2009 trochu neaktuální. Panelákové sítě podporujeme tak nějak sami od sebe, výstavba rádiových přístupových bodů závisí spíše na zájmu obyvatel, než na striktně daném počtu členů. Samozřejmě - ač jsme nezisková organizace, nejsme ztrátová organizace. Určitá doba návratnosti investic musí existovat - ale naším cílem je počítačová síť sama o sobě, nejsme tím tolik svázáni.

Technologie se za ty roky také dost změnili. Spousta věcí se připojuje optickými kabely (především sídliště KH), či profesionálními rádiovými pojítky v kapacitách 50Mbit a výše. 

Obecně se tedy dá říci - kdo se nezeptá, nic neví a nic nemá ...

 


Pro 6 a více uživatelů spojených ethernetovou sítí poskytujeme elektronické zařízení zdarma. Jedná se o accesspoint (v pásmu 5GHz), anténu, držák antény, kabel mezi anténou a accesspointem a switch. Podmínkou je umístění v neutrálních prostorech domu, tak aby měli přístup v případě nutnosti i technici Sdružení KHnet.info. Veškeré poskytnuté zařízení zůstává majetkem Sdružení KHnet.info. V tomto případě bude spoj na páteřní síť KHnet.info vyhrazený, tj. typu PtP. Rychlost na takovémto spoji se pohybuje v rozmezí 512-5632 kbps pro jednoho uživatele, dle aktuálního vytížení

Nový uživatel si zaplatí vstupní poplatek do Sdružení (800 Kč) a kabeláž. Pokud si natahání kabelů zařídí uživatelé v obytném domě svépomocí (samozřejmě poradíme co a jak udělat), může připojení do sítě vyjít jednoho uživatele na milých 1000-1500 Kč.

V případě většího počtu uživatelů, než 10, bude jednomu z uživatelů odpuštěna platba měsíčního členského příspěvku na využívání Internetu a jiných Sdružením externě nakupovaných služeb. Podmínkou ovšem je, aby elektrická energie šla z jeho přípojky a on pracoval jako "místní admin", tj. obstarával veškeré uživatelské problémy v domě, odstraňoval i problémy s páteřním spojem. Samozřejmě s možnou asistencí oficiální hotline Sdružení KHnet.info.
Všechny momentálně platné výhody poskytnuté k hromadným instalacím zůstávají nedotčeny.

Dále pak už platí každý nový uživatel standardní členské příspěvky dle finančního řádu.

 


Bližší informace pro zájemce na univerzálním telefonním čísle 774 767 232.


Informace o tom, kolik může dostat přecházející člen z wifi technologie jsou zde