Možnosti připojení

Zde naleznete informace k připojovacím
sadám a jejich orientačním cenám.

Koncová zařízení a jejich ceny

Přepínačem níže si vyberte, způsob připojení.
(typ připojení Vám sdělí technik)

Optický kabel

Je třeba si dokoupit zařízení pro připojení na optickou síť. Cena těchto zařízení se pohybuje od 1500,- Kč do 2000,- Kč. Ze zařízení v domácnosti vede již metalický kabel UTP. Rychlosti u tohoto typu připojení bývají v rozmezí 100 Mb/s až 300 Mb/s, podle dostupné technologie v dané lokalitě.

V případě, že doma požadujete bezdrátovou síť wifi, je třeba si dokoupit ještě wifi router. Ceny jsou různé dle požadavků, od 700,- Kč do 1300,- Kč. Detailní informace vám rádi sdělíme.

metalický kabel UTP

Pokud se obejdete bez wifi tak žádné další zařízení není nutné. Připojíte se přes datovou zásuvku UTP kabelem ve vašem domě či bytě. Rychlosti u kabelového připojení bývají řádově až 100 Mb/s.

V případě, že doma požadujete bezdrátovou síť wifi, je třeba si dokoupit ještě wifi router. Ceny jsou různé dle požadavků, od 700,- Kč do 1300,- Kč. Detailní informace vám rádi sdělíme.

vzduchem

K připojení „vzduchem“ je třeba, aby si člen zakoupil vlastní zařízení pro připojení. Tedy zjednodušeně řečeno „anténu“. Ceny se liší dle lokality a použité technologie, pohybují se v rozmezí od 1500,- Kč do 3000,- Kč. Bezdrátová přípojka je v domácnosti zakončena síťovým kabelem UTP a rychlosti u tohoto připojení bývají v rozmezí 30 Mb/s až 100 Mb/s, podle dostupné technologie v dané lokalitě.

V případě, že doma požadujete bezdrátovou síť wifi, je třeba si dokoupit ještě wifi router. Ceny jsou různé dle požadavků od 700,- Kč do 1300,- Kč. Detailní informace vám rádi sdělíme.